Vítáme Vás

Důležité upozornění
V případě dohody opakovaného střídání v utkání IV. třídy, budou všichni hráči napsaní v ZoU považováni za startující hráče. Tzn., že do ZoU smí být v tomto případě zapsání pouze dva hráči ze soupisky, jinak se oddíl vystavuje kontumaci utkání ve prospěch soupeře. 

Vykoupení hráče z trestu po 2.ŽK+ČK v utkání mužů
V dokumentech je nově přidán soubor s žádostí o vykoupení hráče z trestu po obdržení 2.ŽK + ČK v utkání. Jedná se však o případy, kdy se hráč dopustil pouze přestupků ve hře se hrou souvisejících. Pokud rozhodčího častoval urážlivými výroky po obdržení ČK, nebo si jinak hrubě nesportovně provinil, vykoupit se tento hráč nedá. 

Dostupné dotační tituly

žádosti o finanční podporu na rok 2018 pro jednotlivé fotbalové kluby jsou od dnešního dne dostupné, prosím o předání této informace na jednotlivé fotbalové kluby.
Jedná se o následující Finanční programy (z pohledu IS: is.fotbal.cz ):
Kluby - SCM a SpSM
Kluby - profi soutěže
Kluby - z Komise mládeže
Kluby - podpora mládeže
Kluby - liga žen - trenéři
Kluby - liga žen
Měsíc náborů - květen 2018

POZOR: FAČR změnil způsob financování členských a pobočných spolků

FAČR na základě rozhodnutí MŠMT obdržené finanční prostředky musí použít vlastním jménem, přes vlastní účet a na vlastní zodpovědnost. FAČR proto část prostředků použije přímým způsobem financování, tedy na náhrady každého oddílu na rozhodčích a delegáty. Zbytek prostředků bude vyúčtováno nepřímým způsobem, tedy jako podíl na náklady spolku. Přímé financování bude probíhat automaticky, kdy za první půlrok 2018 FAČR vystaví a následně proplatí oddílům dobropis, přičemž v dalším období již tyto položky sběrná faktura oddílu obsahovat nebude. 

Další ligový asistent z Kladenského okresu!!!

Leška 1MDDr. Martin Leška - profesí zubní lékař/stomatochirurg, koníčkem ligový asistent. Fotbalu se věnoval už od mala, vždycky ho miloval, ale když při přechodu do soutěží mužů zjistil, že skloubit medicínu a fotbal nebude lehké, vydal se jiným směrem, stal se rozhodčím. Už je to pár let, kdy byl tento mladý rozhodčí převážně rozhodčím okresních soutěží...v Kačici při svých začátcích dokonce utrpěl inzultaci, kdy do něj hráč strčil, aby se mohl jít prát s jiným hráčem :))...přesto se nevzdal, dál na sobě tvrdě pracoval...mimo jiné vystudoval zubní lékařství Karlovy Univerzity na lékařské fakultě v Plzni...jeho píle byla oceněna postupem do soutěží divize a ČFL. Ani tato meta však nebyla konečná, dál se držel svého vysokého standardu nasazení a přístupu k utkání...letos dostal pozvánku na účast na semináři ligových rozhodčích, kde uspěl...teoretickou znalost pravidel zvládl bez problémů, fyzické testy zvládl minulý týden ihned poté, co doléčil dlouhodobé zranění kolene...a hned následující víkend přišel první ligový zápas...derby Fortuna národní ligy mezi Pardubicemi a Chrudimí, které sledovalo 2200 diváků. Svého nelehkého úkolu se však nijak nezalekl a všechny situace zvládl naprosto předpisově. Z tohoto příběhu plyne jediné, že nic vám nedovede překazit vaše sny, pokud do toho dáte opravdu vše a půjdete si za tím. Martin Leška to tak udělal, bude řídit prozatím ligová utkání a kdo ví, kde jednou skončí. My všichni z OFS Kladno mu přejeme neuvadající kvalitu a dlouhé trvání jeho snu, který měl, když jako rozhodčí začínal. Vezměte si z našeho kolegy příklad a dejte své lásce k fotbalu nový směr i vy, OFS Kladno stále hledá další rozhodčí do svých soutěží, kde je dostatečně připraví na postup dál...Martin Leška je toho vzácným příkladem.Leška 2

Rozpis mistrovských soutěří pro ročník 2018/2019

Licenční systém neprofesionálních klubů

Hlášení přátelských utkání a turnajů

K hlášení přátelských utkání a turnajů používejte pouze stránku OFS Kladno, kde v pravém horním rohu tuto možnost najdete. Po zadání utkání či turnaje, bude vaše žádost automaticky zaslána na obsazovací úsek a STK. Přes email žádat o delegaci rozhodčích není možné. 

Losovací aktiv přinesl řadu změn

Na losovacím akticu ve Slaném byla představena řada změn, které budou zavedeny v rámci soutěží OFS Kladno od tohoho stávajícího ročníku.

1) Možnost vykupování při udělení 2.ŽK=ČK a při obdržené 4 ŽK v OP dospělých

2) Hráč dostane možnost na základě své prospěšné činnosti pro OFS částku ve výši pokuty odpracovat.

3) Změny termínů utkání bude STK až na výmečné případy schvalovat pouze tehdy, kdy čas utkání bude stanoven minimálně 3 hodiny před úředním začátkem kola.

4) Každý oddíl III. a IV. třídy, který má výkop svých domácích utkání stanoven v úřední čas, má povinnost v jarní i podzimní části soutěže jedno své utkání sehrát mimo tento úřední čas a to minimálně 3 hodiny před úředním čase kola. STK stanoví tyto změny nejpozději týden před začátkem soutěže.

5) Ve IV. třídě mají oddíly možnost na základě dohody před utkáním střídat "hokejovým" způsobem (opakované střídání). Dohoda musí být sdělena rozhodčímu nejpozději před začátkem utkání.

JAKO_Letak

Akční nabídka dresů a míčů JAKO (klikněte na nadpis) - Eduard Kánský       603 807 662, e.kansky@team-jako.cz

Termínová listina pro podzim sezony 2018/2019

Termínovka

Metodický pokyn: Zpracování osobních údajů členů klubů

Od 25. května vstoupí v platnost změna legislativy týkající se způsobu zpracování osobních dat, tzv. GDPR. To se dotýká všech oddílů v rámci FAČR. Z tohoto důvodu FAČR vytvořil metodický pokyn, kde tuto problematiku a vše z ní plynoucí oddílům představuje. Ačkoli je metodický pokyn doposud ve fázi připomínkovému řízení a je tedy možné, že se dočkáme nějakých změn či korektur v jeho finální verzi, již teď se jedná o materiál, který celou problematiku zpracování dat dostatečně a jasně vysvětluje.  
ZDE KE STAŽENÍ 

Myslíte, že máte fotbal v malíčku? 

Prověřte své znalosti v testu z pravidel fotbalu (zde), který musí každý rozhodčí minimálně jednou ročně úspěšně absolvovat.

Upozornění!!!

Prosíme všechny kluby, jejichž hráč byl v trestu, který mu už skončil, aby si nejpozději v pátek pro jistotu ověřily, zda-li jde tento hráč vložit do sestavy. Množí se totiž případy, kdy systém hráče do sestavy nepustí a je tedy nutné operativně sjednat nápravu . Během víkendu, zejména pak těsně před utkáním, je složité často i nereálné tento problém včas vyřešit.                           

počítadlo.abz.cz

YouTube kanál OFS Kladno  

youtube

Sledujte atraktivní zápas na YouTube. Fotbal je Vám zase o něco blíže, snažíme se ho dostat na vaše obrazovky.

Novelizace disciplinárního řádu

kladivko

OFS také upozorňuje na povinnost oddílů sledovat úřední desku FAČR OFS Kladno. Jedná se o součást Portálu, jejímž prostřednictvím je FAČR oprávněna doručovat svým členům rozhodnutí svých orgánů a jiná oznámení. Písemnost doručovaná prostřednictvím Úřední desky se považuje za doručenou dnem následujícím po dni uveřejnění.

  Účinnost od        
 1.  STANOVY FAČR   20.05.2016   
 2.  EVIDENČNÍ A REGISTRAČNÍ ŘÁD   01.06.2016   
 3.  PŘESTUPNÍ ŘÁD   01.06.2016   
 4.  SOUTĚŽNÍ ŘÁD   01.07.2016   
 5.  DISCIPLINÁRNÍ ŘÁD   01.07.2016   
 6.  PROCESNÍ ŘÁD   01.07.2016   
 7.  SOUTĚŽNÍ ŘÁD MLÁDEŽE A ŽEN   01.07.2016   
 8.  ŘÁD ROZHODČÍCH A DELEGÁTŮ   01.07.2016   
 9.  ŘÁD TRENÉRŮ   01.07.2016   
 10. ZPROSTŘEDKOVATELSKÝ ŘÁD   01.07.2016   
 

 

 

 


Aktuální výsledky:
ÚŘEDNÍ DESKA FAČR

OFICIÁLNÍ VÝSLEDKY

ZPRÁVA PRO OFS

HLÁŠENÍ TURNAJŮ A PŘÁTELÁKŮ

informační systém
FAČR<< Září 2018>>
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Předpověď počasí
 
OKRESNÍ FOTBALOVÝ SVAZ KLADNO, Stadion SK Kladno, Františka Kloze 2628, 272 01 Kladno | e-mail: ofs-kladno@atlas.cz | admin |